- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
THE MERCHANT OF VENICE Accordi di Profumo Tonka Venezuela Eau de Parfum Spray
Personliga rekommendationer för dig
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation

Toppnot
Tonkaböna, Vanilj

Mellannot
Tonkaböna

Baskaraktär
Benzoin, Muskotnöt, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, Tonka Venezuela
Linje
Accordi di Profumo
Produktserie
Kollektion
doftgrupp
Ambra
THE MERCHANT OF VENICE ser Tonka Venezuela Eau de Parfum Spray från Accordi di Profumo Collection som en varm och ambery doft. Dess närvaro är söt och gourmand och den riktar sig till både män och kvinnor. Som namnet antyder är tonkabönor från Venezuela de enda komponenterna i doften. Många dofter från Accordi di Profumo Collection är fängslande solister som kan kombineras perfekt med varandra eller med andra kreationer från THE MERCHANT OF VENICE. Detta ger dig möjlighet att skapa dina egna individuella dofter som passar ditt humör och tillfälle.
Harmoni är det magiska ordet
Liksom alla dofter från Accordi di Profumo Collection har Tonka Venezuela Eau de Parfum Spray en partner. THE MERCHANT OF VENICE ser detta som den perfekta kombinationen för skiktning. När det gäller Tonka Venezuela Eau de Parfum Spray är det Zafferano Iran. Båda dofterna är varma, sensuella, mer för den kalla årstiden och ändå förtrollande allrounddoftare. Den höga kvaliteten på de tonkabönor som THE MERCHANT OF VENICE har använt för att skapa Tonka Venezuela Eau de Parfum Spray gör den till en avslappnad, elegant, sensuell doft som gärna visar vad tonkabönan kan göra.Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
Alcohol denat., Parfum [Fragrance], Aqua [Water], Ethylhexyl methoxycinnamate, Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, Coumarin, Alpha-isomethyl ionone, Ethylhexyl salicylate, Butyl methoxydibenzoylmethane, Linalool, Benzyl benzoate, Limonene, Cinnamal, Benzyl cinnamate, Geraniol, CI 60730 [Ext. D&C Violet 2].