đŸ„ FĂ„ 20% rabatt* pĂ„ mĂ„nga artiklar

Menu

Parfumdreams
4,6 (8)

Plantur 39 Hårvård Phyto-Coffein-tonic

share
På lager
Artnr.
PayPalKlarna fakturaApplePayAmazon PayMasterCard
Leveranskostnad <span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanterat Original
Garanterat Original
Köp På Konto
Köp PÄ Konto
Leverans nom 2-3 dagar
Leverans nom 2-3 dagar
4,6
4,6
Kundomdömen

Bettina Müller

31.05.2022

Förutom hårschampot med den gyllene baren använder jag tonic varje dag. Jag brukar använda den på kvällen framför tv:n. Jag lägger den på mitten av huvudet och masserar in den. Jag ger också de områden som jag tycker är speciella, där håret är tunt eller där det finns kluvna toppar, en extra dos. MEN sedan jag började med det här har jag inte längre de här speciella ställena. I början kände jag att jag hade mer håravfall, som beskrivs i bipacksedeln. Men sedan! Då växte mitt hår fantastiskt, snabbt, starkt och hälsosamt. För mig kommer inget annat i fråga än Plantur39. Det är dyrt... men jag klarar mig med det i 1/4 år och har mycket långt hår. Men jag applicerar det bara i hårbotten, logiskt nog

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Birgitta Öbrink

28.09.2020

Har köpt det till mamma,som är 83år,stort håravfall innan nu inget.

Isabel Stewart

17.12.2018

Det här är fantastiskt, det fungerar Jag köpte det här och märkte en skillnad direkt, mitt hår brukade komma ut, det var mycket så jag försökte det här rekommenderat från mitt hår av frisör 5⭐️

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.co.uk.

Karin B.

29.02.2016

Tonicen är bra, jag använder den då och då som en behandling. Jag har en känsla av att mitt hår är starkare och tjockare och växer också tillbaka bättre.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
beskrivning
Phyto-Coffein-tonic,
Linje
Hårvård
Produktserie
Vård
Motverka hÄravfall efter klimakteriet med Plantur 39 Phyto-Coffein-Tonic frÄn Plantur. Extraktet med koffein som blir kvar i hÄret Àr perfekt för ditt hÄr om du Àr över 40. Det skyddar hÄrrötterna och stÀrker samtidigt hÄrvÀxten.

Förhindra att hÄrvÀxten stannar av

Plantur 39 Coffein-Tonikum frÄn Plantur har utvecklats speciellt för kvinnor över 40 Är och hjÀlper deras hÄr att se vackert och fylligt ut efter klimakteriet. Ingredienserna skyddar hÄrrötterna och ser till att hÄrvÀxten inte stannar av Àven efter klimakteriet. Tonikumet Àr mycket enkelt att applicera: Applicera en gÄng per dag direkt i hÄrbotten och massera försiktigt in den. Efter att tonikumet har torkat kan hÄret borstas och friseras som vanligt. Tack vare doseringsmunstycket Àr det Àven möjligt att applicera den i bakhuvudet utan problem. Tonikumets effekt kan förstÀrkas med andra produkter ur Phyto-Coffein-serien, bland annat med schampot med samma namn.
Innehåller
Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, Panthenol, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Caffeine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Zinc PCA, Hexyl Cinnamal, Maltodextrin, Niacinamide, Glycine Soja Seed Extract*, Limonene, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citric Acid, BHT.

Vår service

Footer Image

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

  • Få din välkomstkupong
  • Missa aldrig en rabatt igen
  • Var en av de första
  • Vinn fantastiska priser
(Optional)

Exakta rabattvillkor finns i ditt personliga välkomstnyhetsbrev. Information om hur vi hanterar dina uppgifter finns i vår integritetspolicy. Integritetspolicy. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke till nyhetsbrevet via länken för att avsluta prenumerationen i slutet av varje nyhetsbrev.

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga vÀlkomstbrev

*Rabatten Àr direkt avdragen pÄ artikeln och gÀller bara pÄ utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. GÀller t.o.m. 17.04.2025

Betalningssätt


Prisad shopping

Handla säkert

Frakt partners

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn