- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Lattafa Dofter för kvinnor The Kingdom Women Eau de Parfum Spray
Personliga rekommendationer för dig
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation

Toppnot
Päron, Pion, Svarta vinbär

Mellannot
Jasmin, Pralin, Tonkaböna

Baskaraktär
Ambra, Mysk, Sandelträ, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, The Kingdom Women
Linje
Dofter för kvinnor
Produktserie
Dofter
doftgrupp
blommig, fruktig
En utsökt skapelse som fångar essensen av femininitet och elegans - det här är Lattafa The Kingdom Women Eau de Parfum. Vibrerande och inbjudande toppnoter av syrligt päron och fruktiga svarta vinbär öppnar doften, medan den blommiga nyansen av pion ger en delikat, blommande friskhet som stimulerar sinnena och skapar en fascinerande aura.
Jasmin, söt pralin och varm tonkaböna bildar en harmonisk komposition i hjärtnoten och ger doften ett krämigt och förföriskt djup som är både attraktivt och tidlöst. Mild vanilj, jordig sandelträ och varm bärnsten ger en långvarig närvaro som basnoter och omsluter med en touch av lyx och sensualitet.Oavsett om det är för speciella tillfällen eller till vardags lämnar Lattafa The Kingdom Women alltid ett bestående intryck. Parfymen ger en touch av sofistikering och styrka till alla personligheter.
Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
Alcohol Denatured, Fragrance (Parfum), Water(Aqua), Linalool, Hydroxycitronel Lal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Limonene, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Citral, Benzyl Alcohol.
Tillverkare
SajtkartaAllmänna affärsvillkorJuridisk informationUppgiftsskyddCopyright 2025 Parfümerie Akzente GmbH