- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Jesus del Pozo Nightology Intimate Elixir Eau de Parfum Spray
Personliga rekommendationer för dig
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation

Toppnot
Cypress, Peppar

Mellannot
Guajakträ, Mandel

Baskaraktär
Sandelträ, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, Intimate Elixir
Linje
Nightology
Produktserie
Unisexdofter
doftgrupp
aromatisk, orientalisk, träig
Fördjupa dig i den mystiska vÀrlden av Intimate Elixir Eau de Parfum Spray frÄn Nightology-kollektionen av Jesus del Pozo - en sensuell parfym som förför sinnena. Denna förförelsens elixir utvecklar sin magi i en elegant flaska som fÄngar nattens essens och gömmer mörkrets hemligheter i varje droppe.
Toppnoten öppnar doftupplevelsen med en explosion av delikata blommor och frisk cypress som vitaliserar sjÀlen och vÀcker sinnena. En antydan till peppar ger doften en kryddig ton som fÄr hjÀrtat att slÄ snabbare och ökar förvÀntan.
Unisexparfym för speciella stunder
I hjĂ€rtat av Intimate Elixir Eau de Parfum Spray frĂ„n Nightology-kollektionen av Jesus del Pozo finns en bukett av sensuellt guaiac-trĂ€ och mandel som dansar tillsammans i perfekt harmoni. Basnoten förankrar doften med en intressant blandning av varmt sandeltrĂ€, krĂ€mig vanilj och förförisk mysk. Dessa djupa och jordnĂ€ra noter skapar en aura av mystik och förförelse som dröjer sig kvar pĂ„ huden lĂ„ngt efter applicering och gör natten till en oförglömlig upplevelse. Intimate Elixir Eau de Parfum Spray frĂ„n Nightology-kollektionen av Jesus del Pozo Ă€r mer Ă€n bara en parfym - det Ă€r en upplevelse.Tillämpning
För att herrparfymen verkligen ska komma till sin rÀtt, ska den alltid sprayas direkt pÄ huden och i mycket liten mÀngd. Den utvalda doften utvecklas snabbt av kroppsvÀrmen. Om doften kommer i en sprayflaska, ska den appliceras pÄ ca 20 cm avstÄnd. Gnugga inte in det fina doftmolnet pÄ huden, lÄt parfymen i stÀllet torka in. Eftersom spraymolnet stiger uppÄt, ska huden alltid sprayas nerifrÄn och upp. Innan appliceringen ska helst kroppen smörjas in med en doftneutral kroppslotion. Herrparfymens doftÀmnen stannar kvar i lotionens lipider, vilket medför att doftupplevelsen hÄller lÀngre.
Innehåller
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, LINALOOL
Varningar
Förvaras oåtkomligt för barn. Spraya inte i ögonen eller på inflammerad hud.