- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Hej Organic Återfuktande hudvård Allrounder 24H Face Cream
Personliga rekommendationer för dig
Ulrike Held
16.03.2023
Rekommenderas starkt för torr och känslig hud
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Paula S.
24.11.2020
Dagkrämen är mycket väl tolererad. Jag har mycket känslig hud och tål den mycket bra. Jag har också en känsla av att min hud har förbättrats mycket.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Meret Schmidt
02.11.2020
Min absoluta favoritdagkräm, jag använder den nästan varje dag, Jag har lite torr hud och 24h-krämen passar mig perfekt.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Produktinformation
: HudvÄrdsprodukten frÄn Hej Organic
hjĂ€lper hudcellerna att förnyas med det cactus figuextrakt som den innehĂ„ller. Fikonkaktusblommans vatten förser huden med vĂ€rdefulla fettsyror och förhindrar dĂ€rmed uttorkning. Tack vare grapefruktextraktet drar huden nytta av ansiktsvĂ„rdens naturliga antibiotiska egenskaper. Det har en positiv effekt pĂ„ hudens renhet. Arganoljan har ocksĂ„ en utjĂ€mnande effekt. Det Ă€r bĂ€st att anvĂ€nda Hej Organic hudvĂ„rd tvĂ„ gĂ„nger om dagen: en gĂ„ng pĂ„ morgonen och en gĂ„ng pĂ„ kvĂ€llen. Detta sĂ€kerstĂ€ller att hudcellerna fĂ„r optimal nĂ€ring 24 timmar om dygnet. Estetisk pluspunkt: den vackra designen och den smakfulla förpackningen av Allrounder 24H Face Cream kommer att se bra ut pĂ„ din kosmetikhylla.Tillämpning
Applicera mig i ansiktet morgon och kvÀll efter rengöring.
Innehåller
*ingredients from certified organic agriculture, **natural essential oils