Strålande vårlook: 20%* rabatt på Spring Essentials

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Giardino Benessere Titani Collection Thetys Extrait de Parfum

share
På lager
Artnr.
VisaKlarna fakturaApplePayMasterCardPayPal
Leveranskostnad <span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanterat Original
Garanterat Original
Köp På Konto
Köp På Konto
Leverans nom 2-3 dagar
Leverans nom 2-3 dagar

Personliga rekommendationer för dig

0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot
Choklad, Kaffe
Mellannot
Ambra, Jasmin, Ros
Baskaraktär
Ceder, Mysk, Patchouli, Vanilj
beskrivning
Extrait de Parfum, Thetys
Linje
Titani Collection
Produktserie
Unisexdofter
Thetys Extrait de Parfum är en orientalisk unisexdoft som lanserades 2018 av Giardino Benessere. Nischdoften från det välkända italienska lyxmärket som drivs av syskonen Paolo och Tiziana Terenzi är en del av Titani Collection inspirerad av grekisk mytologi. Paolo Terenzis komposition tillägnad Thetys är lika kraftfull som gudinnan själv. Uranus dotter är havets härskare och en av de mäktigaste titanerna i mytologin.

Giardino Benessere Thetys Extrait de Parfum - en förförisk doft med läckra noter

Parfymen från den framgångsrika Titani Collection fängslar med varma och kryddiga accenter som förför sinnena med sin unika renhet. Redan toppnoten är oemotståndligt beroendeframkallande med läckra noter av aromatiskt kaffe, mörk choklad och söt vanilj. Nyanser av delikat jasmin frestar dig att drömma. Parfymens varma, sammetslena hjärta domineras av väldoftande blommor. Stjärnan i showen är den stolta, intensivt doftande damaskusrosen, återigen försiktigt inramad av en antydan till jasmin. Bärnsten understryker kompositionens mytiska känsla. Grunden för Giardino Benessere Thetys Extrait de Parfum är tillägnad eleganta och sensuella noter. Med accenter av vanilj, mjuk mysk, hartsartad cederträ och patchouli avslutas den särskilt långvariga doften från Titani Collection på ett imponerande sätt.
Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
Alcohol Denat., Parfum, Limonene, alpha-isomethyl ionone, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Linalool, Citral
Varningar
GHS09GHS02GHS07

Får inte utsättas för värme, heta ytor, gnistor, öppen låga eller andra antändningskällor. Rökning förbjuden. Behållaren ska vara väl tillsluten. Vidta åtgärder mot statisk elektricitet. Undvik att inandas damm/rök/gaser/dimma/ångor/sprej. Används endast utomhus eller i väl ventilerade utrymmen. Undvik utsläpp till miljön. Sök läkarhjälp. Skölj under kallt vatten [eller använd våta omslag]. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja. Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Giftigt för vattenlevande organismer med långtidseffekter.

Fara

Mycket brandfarlig vätska och ånga.

Uppmärksamhet

Kan orsaka allergisk hudreaktion. Orsakar allvarlig ögonirritation.

Tillverkare
Tiziana Terenzi
Via dei Faggi 101, IT-47842 San Giovanni in Marignano RN

Vår service

Footer Image

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

  • Få din välkomstkupong
  • Missa aldrig en rabatt igen
  • Var en av de första
  • Vinn fantastiska priser
(Optional)

Exakta rabattvillkor finns i ditt personliga välkomstnyhetsbrev. Information om hur vi hanterar dina uppgifter finns i vår integritetspolicy. Integritetspolicy. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke till nyhetsbrevet via länken för att avsluta prenumerationen i slutet av varje nyhetsbrev.

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev

*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 17.03.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Acqua di Parma, Bond No. 9, Chanel, Drunk Elephant, Eisenberg, Kilian Paris, Rituals, Rosendo Mateu och artiklar som refereras till lyx. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012

Betalningssätt


Prisad shopping

Handla säkert

Frakt partners

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn