Strålande vårlook: 20%* rabatt på Spring Essentials

Menu

Parfumdreams
3,5 (4)

Engelsrufer Luna Eau de Parfum Spray

share
På lager
Artnr.
Klarna fakturaPayPalMasterCardApplePayVisa
Leveranskostnad <span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanterat Original
Garanterat Original
Köp På Konto
Köp På Konto
Leverans nom 2-3 dagar
Leverans nom 2-3 dagar
3,5
3,5
Kundomdömen

Ilona Witowski

21.02.2023

En härlig eau de parfum och snabb leverans!

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.nl.

Hannelore Müller

01.05.2019

Luna by Engelsrufer är en fascinerande doft, behaglig, inte påträngande och långvarig och flaskan är ett smycke.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

M. M.

07.04.2019

En mycket ovanlig, fantastisk doft. Jag upptäckte den genom ett prov från PD. Men jag har en känsla av att den inte håller så länge. Finfördelaren sprayar väldigt fint, men sprayhuvudet och mitt finger är alltid fuktiga efteråt. Därför ett poängavdrag.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Brigitte Zeidler

16.01.2019

Jag är mycket nöjd med produkten.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot
Persika, Svarta vinbär
Mellannot
Jasmin, Ros, Viol
Baskaraktär
Ambra, Mysk, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray,
Linje
Luna
Produktserie
Parfymer för kvinnor
doftgrupp
blommig, orientalisk
Produktmärkning
acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, utan parabener, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötter, Veganskt
Sekret, mystisk och magisk - detta är Luna, eau de parfum spray från Engelsrufer. Doften är dold i en matchande, mytisk flaska. Med en sprits av parfymen kan du låsa upp hemligheterna i kompositionen från 2016. Dessa sträcker sig från blommiga essenser i toppnoten till fruktiga element i hjärtnoten och träig naturlighet i basnoten.

Låt dig förtrollas! Luna eau de parfum spray tar dig med på en osäker resa genom dofterna. Den öppnar med ros, viol och jasmin, som bildar en blommig kombination och lämnar sin flickaktiga charm på bärarens hud. Därefter kommer hjärtnoten av vit persika och svarta vinbär, som visuellt påminner om den mörkfärgade flaskan. Basnoten består av mysk, bärnsten och vanilj och lämnar en intensiv doft på huden. Varumärket Engelsrufer är faktiskt känt för sina smycken, som har himmelska vänner som tema. Doftkompositionerna påminner också om de himmelska varelserna. Luna är motsvarigheten till Engelsrufer-smyckena med samma namn, som kombinerar de fyra elementen luft, vatten, eld och jord. I doften är dock frukter, blommor och träslag skickligt sammanvävda till en behaglig potpurri.

Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
ALCOHOL DENAT., FRAGRANCE (PARFUM), WATER (AQUA), BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL, COUMARIN, CITRONELLOL, CITRAL, EUGENOL, BENZYL BENZOATE.


Tillverkare
SA.G GROUP GMBH
Lyoner Str. 44-48, DE-60528 Frankfurt am Main

Vår service

Footer Image

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

  • Få din välkomstkupong
  • Missa aldrig en rabatt igen
  • Var en av de första
  • Vinn fantastiska priser
(Optional)

Exakta rabattvillkor finns i ditt personliga välkomstnyhetsbrev. Information om hur vi hanterar dina uppgifter finns i vår integritetspolicy. Integritetspolicy. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke till nyhetsbrevet via länken för att avsluta prenumerationen i slutet av varje nyhetsbrev.

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev

*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 17.03.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Acqua di Parma, Bond No. 9, Chanel, Drunk Elephant, Eisenberg, Kilian Paris, Rituals, Rosendo Mateu och artiklar som refereras till lyx. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012

Betalningssätt


Prisad shopping

Handla säkert

Frakt partners

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn